بهترین مجله های عکاسی کدامند؟

12-photography-magazines-ones

در دنیایی که روزانه صدها و هزاران ترفند، راهکار و مقاله عکاسی منتشر می‌شود، خوب است گهگاه، صحبتی نیز در رابطه با مجله های عکاسی داشته باشیم. شاید بد نباشد گاهی هم لپ‌تاپ و موبایل را کنار بگذاریم و از ورق زدن مجلات عکاسی تخصصی با قالب‌هایی فکر شده و زیبا لذت ببریم.

در این مقاله با عنوان بهترین مجله های عکاسی ، به معرفی 11 مجله معروف دنیای عکاسی پرداخته‌ایم. البته تهیه نسخه چاپی آنها در ایران کار ساده‌ای نیست، اما هر کدام از این مجلات عکاسی ، ویژگی‌هایی داشتند که احساس کردیم آشنایی شما مخاطبین دوستدار عکاسی هوش برتر، با آنها خالی از لطف نیست. شاید در صورت علاقه‌مندی، بتوانید از طریق وب‌سایت آنها به اندوخته‌های خود بیافزایید.

۱- مجله عکاسی Popular Photography

شعار معروف این مجله ” چگونه عکس‌های فوق‌العاده داشته باشیم ” است. من به شخصه ترفند های عکاسی کاربردی‌ای از این مجله آموخته‌ام. درست است که بعنوان یک مجله پر تیراژ در میان مجلات عکاسی ، Popular Photography دارای کیفیت کاغذ مناسبی نیست، اما محتوای آن همیشه کاربردی است. بسیاری از مقالات و ترفندهای این مجله برای تازه کاران و دوستداران عکاسی، موثر بوده و استفاده از آنها بسیار ساده است. ضمنا در این مجله اخبار تجهیزات، ویژگی‌های دوربین‌ها و اتفاقات دنیای عکاسی، پوشش داده می‌شود. نوشته‌های آن نیز، خوش لحن و به زبان روزنامه نگاری حرفه‌ای است.

اگر از من بپرسید که این مجله برای کدام گروه از عکاسان مناسب است، قطعا به شما می‌گویم عکاسان تازه کار و متوسط، از هر بابی در این مجله، مطلبی کاربردی خواهند یافت.

۲- مجله عکاسی Digital Photo Pro

در این لیست از مجلات عکاسی ، Digital Photo Pro برای من تقریبا در جایگاه آخر است. اما دلیل قرار دادن این مجله در لیست من، مصاحبه‌های فوق‌العاده آن با عکاسان است. این مصاحبه‌ها کاملا تجربی و جامع هستند؛ و فراموش نکنید که این مجله ۱۵ سال مستمر و بی‌وقفه چاپ شده است.

این مجله هم برای تازه کاران و بویژه ویدئو گرافرها از هر باب، سخنی دارد.

۳- مجله عکاسی Shutterbug

Shutterbug در لیست مجله های عکاسی مورد علاقه من، قطعا در میان اولین‌ها است. وجود تصاویر زیاد و همراه بودن مقالات با عکس‌های فوق‌العاده، از عکاسان حرفه‌ای تا علاقه‌مندان به عکاسی را راضی می‌کند. معرفی محصولات جدید در کنار ترفندهای عکاسی، بسیار کاربردی و متوازن است. نوشته‌های خوب، عکس‌های عالی و قاب‌بندی تمیز و جذاب از ویژگی‌های این مجله است.

قطعا Shutterbug در میان مجلات عکاسی می‌تواند هر شخصی را راضی نگاه دارد.

۴- مجله عکاسی Photolife

این مجله نیز در میان مجلات عکاسی پرتیراژ قرار دارد. شعار این مجله ” راهنمای شما در بدست آوردن هر تصویری ” است. قطعا جذاب‌ترین موضوع در رابطه با این مجله، صفحه بندی متوزان و زیبای آن است. صفحات بقدر کافی پر از اطلاعات کاربردی است و در عین حال بقدر کافی فضای خالی برای تنفس ذهن شما باقی می‌گذارد. عکس‌های این مجله از ابتدا تا انتها، خیره کننده است و تقریبا تمامی مطالب به حرفه‌ای‌ترین فرم ممکن، نوشته شده‌اند. در میان این ۱۲ مجله، Photolife از لحاظ کیفیت و انتخاب عکس، قطعا در جایگاه خوبی قرار دارد. هر بار که این مجله را دست می‌گیرم، متوجه گذر زمان نمی‌شوم. سوژه‌ی هر نسخه از مجله نیز با دقت زیاد انتخاب شده و سرشار از مطالب مفید برای عکاسان است.

Photolife از آن دسته از مجله های عکاسی است که اگر تنها به عکاسی علاقه‌مند هم باشید، هرگز نمی‌توانید از کنار آن بدون قدری تامل، بگذرید.

این مجله همچنین سرشار از سری مقالات تراز اول برای عکاسان حرفه‌ای است.

۵- مجله عکاسی Shutter Magazine

اگر با مطالعه این ۱۲ مجله، از میان بهترین مجلات عکاسی ، از شما بپرسند قصد دارید عضویت کدام یک از این مجلات عکاسی را داشته باشید، Shutter Magazine قطعا از اولین انتخاب‌های شماست. این مجله تقریبا هر سوژه‌ای را که بعنوان سوژه‌ی اصلی هر نسخه از مجله انتخاب می‌کند؛ به جامع‌ترین و بی‌نظیرترین شکل ممکن، معرفی می‌نماید. به طور مثال یکی از آخرین عنوان‌های آن که در رابطه با عکاسی پرتره بود، بی‌شک یکی از جامع‌ترین مقالاتی است که من در این زمینه مطالعه کرده‌ام. این مجله، مقالات جامعی نیز در زمینه تاثیرات شبکه‌های اجتماعی در دنیای عکاسی دارد و در هر نسخه، بخشی از مجله را به این پدیده‌ی جدید و فراگیر در دنیای عکاسی امروز، اختصاص می‌دهد. این مجله ترکیبی است از عکس‌های باکیفیت، نوشته‌های عالی و طراحی پایدار.

Shutter Magazine انتخابی ایده‌آل برای عکاسان شاغل و حرفه‌ای است که به دنبال آموزش، توصیه و الهام گرفتن هستند.

۶- مجله عکاسی Click

در میان مجله های عکاسی ، Click زنانه‌ترین قاب‌بندی و نگاه را به دنیای عکاسی دارد. اما این موضوع هرگز بدان معنا نیست که این مجله برای آقایان، سخنی ندارد. لحن این مجله برای عکاسان، الهام بخش و امیدوار کننده است. گویی این مجله تلاش دارد تا همه‌ی ما عکاسان را همچنان به آینده‌ی دنیای عکاسی، امیدوار نگاه دارد. درست است که لحن مجله، گاهی جوان و خام به نظر می‌آید، اما در کنار آن، سرشار از شادابی است. یکی از بخش‌های اختصاصی این مجله با نام ” نقد ” ، پس از انتشار عکس‌های ارسالی مخاطبان، به نقد کارشناسانه‌ی آنها می‌پردازد که قطعا برای تازه کاران جذاب است. Click در تیراژ، جامعیت، صفحه بندی، طراحی و کیفیت، شاید برترین نباشد، اما حتما از متوسط‌ها بهتر است.

در میان تنوع بسیار مجله های عکاسی ، Click یک انتخاب متفاوت با اطلاعاتی تقریبا جامع برای عکاسان، بویژه عکاسان خانم است.

۷- مجله عکاسی Photograp

Photograph در لیست مجله های عکاسی من، کمتر از باقی مجلات عکاسی، به موضوع عکاسی می‌پردازد. هدف این نشریه بیشتر، معرفی گالری‌های شاخص عکاسی است. البته در هر نسخه، چند معرفی کتاب، موقعیت‌های عکاسی و حتما یک سرمقاله با موضوع عکاسی وجود دارد. قطع این مجله، کوچک بوده و مشخص است صاحبان آن تلاش دارند تا Photograph را با کمترین قیمت ممکن، منتشر نمایند.

Photograph برای علاقه‌مندان به آگاهی از وضعیت گالری‌های معتبر عکاسی و افرادی که به گالری گردی علاقه‌مندند، انتخابی ایده‌آل است. تنها یک مشکل وجود دارد؛ و آن اینکه تمرکز این نشریه بیشتر بر روی شهر نیویورک است!

۸- مجله عکاسی Nature Photographer

این مجله قطعا مجله‌ای است که شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. تمام مجله بوسیله تصاویر و یادداشت‌های ادیتورها و عکاسان حرفه‌ای پر شده است. یعنی شما در کل این مجله تنها عکس می‌بینید و دست نوشته‌های عکاس در توصیف احوالاتش در هنگام ثبت این تصویر. بدون شک و با فاصله‌ی زیاد Nature Photographer در میان تمام مجله های عکاسی ، بیشترین تاثیر را از خود عکاس پذیرفته است و تمامی مجله تحت تاثیر عکس‌ها و متن‌های عکاسان است و هیچ مسیر ثابتی در هیچ نسخه‌ای وجود ندارد. نکته جالب دیگر، تعداد بسیار اندک تبلیغات در این مجله است ( کمتر از ۷ درصد از تعداد صفحات ) .

در میان تمامی مجلات عکاسی اگر قرار باشد تنها یک مجله را به عکاسان حیات وحش و علاقه‌مندان به عکاسی طبیعت و لند اسکیپ معرفی کنم، قطعا Nature Photographer است.

۹- مجله عکاسی Outdoor Photography

یک مجله باکیفیت دیگر در زمینه عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ ، Outdoor Photography است. این مجله در میان تمامی مجله های عکاسی مورد علاقه من، تقریبا بهترین کیفیت چاپ و قطعا بهترین کیفیت کاغذ و انتخاب تصاویر را دارد. این مجله همیشه در صفحات زیاد منتشر می‌گردد. برخلاف مجله‌ی قبلی، Outdoor Photography علاوه بر عکس‌های فوق‌العاده، راهنمای محل‌های عکاسی طبیعت و مقالات مفیدی در باب ترفندهای عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت دارد. ضمنا سوژه‌ی ویژه‌ی هر نسخه نیز توسط سردبیر مجله نوشته شده که همیشه دارای مطالبی مفید و ترفندهایی کاربردی است.

من این مجله را حتما به تمامی علاقه‌مندان و تازه کاران دنیای عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت توصیه می‌کنم.

اگر شما هم همچون ما، علاقه‌مند به عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ هستید، قطعا به شما مطالعه سری مقاله‌های ما، در رابطه با ۱۵ ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ را توصیه می‌کنیم.. اولین مقاله از این سری به تازگی در مجله دیدنگار منتشر شده و دارای سه ترفند تجربی و کاربردی است.

۱۰- مجله عکاسی Black+White Photography

اگر بخواهم این مجله را در یک جمله توصیف کنم، به شما می‌گویم ” بی‌نظیرترین مجله با شگفت‌ انگیزترین عکس‌های سیاه و سفید. “این مجله از هر لحاظ، جامع و کامل است.

صفحات الهام بخش این مجله، حاوی ایده‌هایی ناب برای علاقه‌مندان به دنیای عکاسی سیاه و سفید است.

۱۱- مجله عکاسی Black & White

Black & White بیشتر نگاهی به تاریخچه عکاسی و شاخصه‌های آن از قدیم تا به امروز دارد. این مجله همچنین نگاه ویژه‌ای به هنرهای معاصر بویژه در زمینه عکاسی دارد. غالب محتوای این مجله نیز معمولا بر مبنای معرفی پروفایل یک آرتیست می‌باشد. Black & White هم همچون Photograph، معمولا به معرفی گالری‌های ممتاز می‌پردازد. البته نه در تعدد آن.

ارتباط با مدیریت