مسابقات شهرستان

مسابقات STEAM CUP یک سری رقابت رباتیک می‌باشد که هر فردی چه کودک باشد و چه بزرگسال می‌تواند در آن شرکت کند. به همین منظور مسابقات متفاوتی با هدف افزایش مهارت حل مسأله و خلاقیت در شرکت کنندگان طراحی شده‌اند.

درب‌های استیم کاپ به روی تمامی علاقمندان به ربات و علم رباتیک گشوده است. امید است استیم کاپ بتواند در کشف و پرورش متخصصان رباتیک که آینده سازان و رهبران این صنعت در آینده باشند مؤثر باشد.

مسابقات استانی

– آموزش مفاهیم STEAM مخفف Science, Technology, Engineering, Art & Mathematics
– افزایش قدرت تفکر و خلاقیت، تمرکز و روحیه خودباوری و کار گروهی
– افزایش خلاقیت و مهارت در حل مسئله و رویارویی با مشکلات
– تقویت حس تحقیق و اکتشاف دنیای پیرامون
– ایجاد راهی ساده برای تحقق ایده‌ها و ابداعات
– ایجاد انگیزه بیشتر در ساخت و ساز و آشنایی دانش‌آموزان با محیط مسابقات و به اشتراک گذاشتن ایده‌هاامید است در این مسیر بتوانیم گام بزرگی در جهت پیشرفت فرزندان این مرز و بوم برداریم.

مسابقات کشوری

پیشروبات در جهت ارتقای سطح علمی و ارزشیابی کمی و کیفی مدارس تحت پوشش خود، سالانه اقدام به برگزاری مسابقات و جشنواره ‌های رباتیک می‌نماید.
امروزه برگزاری مسابقات گوناگون یکی از بهترین راهکارها جهت بالابردن انگیزه یادگیری در سطوح مختلف سنی می‌باشد. پشتوانه علمی، دقت، پشتکار، کار گروهی از عناصر برجسته پیروزی در میدان مسابقه است. یک رقابت سالم و مهیج عرصه‌ای است برای دانش‌آموزان تا توانایی‌های خویش را در مصاف با همسن‌ و ‌سالان خویش ارزیابی نمایند. در این راستا پیشروبات طبق روال هر سال، جهت فراگیری مهارت‌های رباتیک در طول سال تحصیلی و در معرض آزمایش گذاردن این مهارت‌ها، آشنایی با ایده‌های جدید و کسب تجربه برای شرکت در مسابقات رسمی کشوری و بین‌المللی، اقدام به برگزاری سالانه المپیاد ربات‌های آموزشی در میان مقاطع مختلف تحصیلی در سراسر کشور می‌نماید. در طراحی عناوین و موضوعات مسابقات المپیاد سعی گردیده تا این رقابت‌ها حتی‌الامکان مشابه و مرتبط با رقابت‌های معتبر داخلی و بین‌المللی مانند خوارزمی، روبوکاپ، IROC و … باشد و از این رهگذر تجربه ارزشمندی برای شرکت‌کنندگان علاقمند برای ادامه در مدارج بالاتر فراهم آید.