ساخت تیزرهای تبلیغاتی

video-marketing-860x450_c

دوست دارید با رشته ساخت تیزرهای تبلیغاتی وارد بازار کار شوید و درآمد داشته باشید ؟ دوست دارید بتوانید گام به گام رشته ساخت تیزرهای تبلیغاتی را بصورت اصولی  یاد بگیرید ؟ و یکبار برای همیشه پرونده ساخت تیزرهای تبلیغاتی را ببندید ؟ دوست دارید بتوانید هر طرحی را که برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی در ذهن دارید را پیاده کنید و ساخت عملی و اصولی تیزر را گام به گام تجربه کنید ؟ پس این بخش را با دقت و گام به گام مطالعه کنید .

یک ویدئوی تبلیغاتی چیست و چگونه می توان آن را ایجاد کرد؟

فیس بوک، توییتر، اسنپ چت، اینستاگرام و …مجموعا روزانه میلیارد ها بازدید از محتوای ویدئویی را دریافت می کنند و بخش مهمی از فعالیت های روزانه ما مربوط به گشت و گذار در این پلتفرم های آنلاین می شود. تنها در یوتیوب بینندگان روزانه بیش از یک میلیارد ساعت را صرف تماشای ویدئو می کنند.

دنیای بازاریابی و تبلیغات در سال های اخیر رویکرد بسیار متفاوتی را در پیش گرفته است. کسب و کارها برای دیده شدن یا بهتر است بگوییم هر چه بهتر دیده شدن نیاز دارند محتوایی بسیار متفاوت و جذاب تر را ارائه دهند. این ویدئوها باید به خوبی توسط بینندگان دیده شود و هر چه میزان بازدید از ویدئوی تبلیغاتی بیشتر شود، شانس موفقیت یک کسب و کار را نیز بیشتر خواهد شد.

قبل از این که اینترنت در دسترس همه باشد، ساخت تیزرهای تبلیغاتی تنها محدود به تبلیغات تلویزیونی می شد و این دست از ویدئوها برای تبلیغ یک کسب و کار مورد هدف بودند. در حال حاضر با گسترش روز افزون بازاریابی چند کاناله، ویدئوهای تبلیغاتی اشکال مختلفی دارند.

از این رو ساخت تیزرهای تبلیغاتی متفاوت و جذاب برای کسب و کارها و برندهای مختلف اهمیت بسیار ویژه ای پیدا کرده است و با توجه به این ضرورت، مهارت ساخت تیزرهای تبلیغاتی به یک حرفه تبدیل شده است. کسانی که دوره های آموزشی ساخت تیزر را پشت سر می گذارند، می توانند با کسب مهارت های لازم در این خصوص به دنیای کسب و کار پا بگذارند و کسب درآمد کنند. حتی آموزش تدوین فیلم با پریمیر هم بی تاثیر نیست.

ساخت تیزر تبلیغاتی با اینشات

هدف اصلی یک ویدئوی تبلیغاتی چیست؟

اطلاع رسانی در مورد یک کسب و کار برای رشد برند و بازگشت سرمایه حیاتی است. صرف نظر از نتیجه مردم باید بدانند که برند مورد نظر وجود دارد و هدف آن چیست. اینجاست که ویدئوهای تبلیغاتی وارد می شوند. آنها برای بیان بصری داستان برند و محصول مورد نظر روشی جذاب و قابل ربط هستند. ساخت تیزرهای تبلیغاتی و استفاده از آنها برای معرفی یک محصول یا یک برند، راهی عالی جهت برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه محسوب می شود.

هدف اصلی یک ویدئوی تبلیغاتی، تبلیغ یک محصول، خدمات، راه اندازی یا فروش است و باید از این طریق بینندگان را تشویق به اقدام کند. ساخت تیزرهای تبلیغاتی قطعا مهم ترین گزینه ای است که هر کسب و کاری می تواند روی آن سرمایه گذاری کند.

چرا به ساخت تیزرهای تبلیغاتی نیاز است؟

همان طور که گفته شد در دنیای پر رقابت امروز و در عصر ارتباطات و فناوری، داشتن یک محتوای ویدئویی تبلیغاتی موثر و کارامد برای کسب و کارها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و این جایی است که هر کسب و کاری می تواند روی آن سرمایه گذاری کند. اما اگر به دنبال دلیل هستید، در این جا دو دلیل اصلی و مهم برای اهمیت ساخت تیزرهای تبلیغاتی در نظر گرفته ایم:

  • اول این که داشتن یک تیزر تبلیغاتی موثر و خوب می تواند تبدیل های بیشتر را افزایش دهد و به فروش بیشتر برای یک کسب و کار بیانجامد. تیزرهای تبلیغاتی موثر می توانند به بینندگان نشان دهند که چگونه یک محصول می تواند مشکل آنها را حل کند یا این که چرا بهترین انتخاب برای آنهاست. نشان می دهد که چگونه می تواند بر زندگی آنها تاثیر مثبت بگذارد و چقدر برای تهیه آن محصول هزینه کنند.
  • دومین دلیل برای ضرورت داشتن یک تیزر تبلیغاتی موثر و با کیفیت، ایجاد آگاهی از برند است. علاوه بر فروش، ویدیوهای تبلیغاتی برای افزایش آگاهی از برند عالی هستند. حتی اگر بینندگان پس از دیدن ویدیوی تبلیغاتی مورد نظر خرید نکنند، آن را به یاد خواهند آورد. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که ویدیو به یاد ماندنی باشد و داستانی را بیان کند که برای آنها قابل ربط است. با این حال، گاهی اوقات، ممکن است چندین بازدید از یک ویدیو یا شاید چند ویدیوی متفاوت طول بکشد تا یک بیننده واقعاً به مشتری تبدیل شود که به خرید آن محصول روی آورد.

در نتیجه می توان گفت انجام بازاریابی ویدئویی برای یک رویداد یا یک برند، می تواند تفاوت بین استقبال خوب و نادیده گرفته شدن یا حتی فراموش شدن را ایجاد کند. ایجاد آگاهی و نشان داده این که رویداد بزرگ بعدی شما نباید از دست داده شود، برای موفقیت و بقای یک کسب و کار و برند حیاتی است.

ساخت تیزر تبلیغاتی

یک تیزر تبلیغاتی باید چگونه باشد؟

با توجه به اهمیت و نقش مهمی که ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای کسب و کارها و برندهای مختلف دارد، سوال مهم این است که یک تیزر تبلیغاتی موثر و موفق باید چگونه باشد؟ یک تیزر تبلیغاتی عالی از سه عنصر اصلی تشکیل شده است.

اول این که باید با ترس از دست دادن مخاطبان خود در ساخت یک تیزر تبلیغاتی بازی کنید. البته در این زمینه باید با ادعاهای خود و تصویری که از آن رویداد دارید صادق باشید. با این حال شیوه بازاریابی در این ویدئوی تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که به مشتریان بالقوه نشان دهد که آنها ارزشش را دارند و به آنها در ساخت این ویدئوی تبلیغاتی توجه زیادی شده است.

مورد بعدی این که باید قالب رویداد یا تبلیغات برند را توضیح داد. در واقع باید در آن اطلاعات اولیه ای در خصوص یک محصول، مکان و زمان عرضه، زمان و مکان یک رویداد، مسیر و داستان یک کسب و کار و … به مشتریان بالقوه داده شود.

مورد مهم بعدی این که یک تبلیغ موثر و با کیفیت باید به مخاطبان خود گزینه ای برای پیگیری نیز دهد تا بتواند مخاطبان بیشتری را جذب کرد. در این خصوص دادن اطلاعاتی برای برقراری ارتباط بین یک کسب و کار و مشتری ضروری است.

از تمام این ها که بگذریم برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی به یک انتخاب الگوی مناسب نیاز است. الگوی انتخابی در ساخت تیزر باید با محتوای برند یا محصول مورد نظر ارتباط داشته باشد و بتواند به خوبی پل ارتباطی مورد نیاز بین مشتری و محصول را ایجاد کند.

در بین سبک های مختلفی که برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی وجود دارد، باید یک جهت کلی را در نظر گرفت و سبکی را انتخاب کرد که به خوبی خاص رویداد، محصول یا برند مورد نظر باشد. استفاده از یک داستان جذاب، فونت های و پالت های رنگی جذاب در ساخت تیزر تبلیغاتی، استفاده از تصاویر یا استوک فیلم های قبلی، انتخاب قالبی که با شکل رویداد یا برند مورد نظر مرتبط باشد و مواردی از این دست می توانند به ساخت یک تیزر تبلیغاتی بسیار با کیفیت کمک زیادی کنند.

پکیج آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی

در ساخت تیزرهای تبلیغاتی به چه مواردی باید توجه کرد؟

حال که تا این جا به ضرورت ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای کسب و کارهای مختلف پی بردیم، بهتر است ببینیم به عنوان یک سازنده تیزر تبلیغاتی بخصوص ساخت کلیپ تبلیغاتی با گوشی باید به چه مواردی توجه کرد. آیا هر تیزری می تواند موفق شود یا این که می توان تمامی ویدئوهای تبلیغاتی را در یک سطح در نظر گرفت؟ مهم تر این که اساسا برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی از کجا باید شروع کرد و چه مهارت ها و نکاتی در این خصوص لازم است؟

داشتن یک روایت درست و روشن از محصول و برند مورد نظر

مهم ترین نکته در ساخت یک ویدئوی تبلیغاتی داشتن یک درک روشن از محصول، محتواهای رقیب، شرایط بازار آن محصول یا برند و شناخت درست مشتریان هدف است. به عنوان یک سازنده تیزر تبلیغاتی باید درک درستی از آن چه برای آن محتوای ویدئویی تولید می کنید داشته باشید.

در ساخت یک تیزر تبلیغاتی باید مشتریان هدف را با داستانی معنادار و خلاقانه پیش برد و آنها را به سمت هدف نهایی تبلیغات هدایت کرد. با الهام بخش بودن در این محتوای ویدئویی و برقراری ارتباطی موثر با مشتریان، می توان آنها را به سمت خرید یا جست و جوی محصول هدایت کرد و این کاملا به مهارت و توانایی سازنده محتوای تبلیغاتی مورد نظر بستگی دارد.

همین تفاوت هاست که موفقیت در حرفه ساخت تیزرهای تبلیغاتی را تضمین می کند و می تواند افراد حاضر در این حوزه را از هم متمایز کند. نکته مهم دیگر بعد از داشتن یک روایت درست از محصول، کیفیت ساخت ویدئوهاست.

نکته ای که در خصوص داستان داشتن یک تیزر تبلیغاتی باید به آن توجه کرد این است که یک تیزر تبلیغاتی موفق الزاما نباید پر از پیچ و خم و داستان های پیچیده باشد. گاهی موفقیت یک تیزر تبلیغاتی در ساده بودن آن است. در نتیجه برای هر چه بهتر پیش رفتن داستان ابتدا ببینید برای چه مضمونی یا چه برند و محصولی در حال ساخت تیزرهای تبلیغاتی هستید. در واقع این جاست که خلاقیت سازنده تیزر خود را نشان می دهد و می توان متوجه شد که تا چه میزان سازنده یک محتوای تبلیغاتی به درک درستی از آن محصول یا برند رسیده است.

ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل

تکنیک و ابزار مورد استفاده برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی

تکنیک ها و روش های مختلفی برای ساخت ویدئوهای تبلیغاتی وجود دارد و تنوع بالایی نیز در انواع فیلم های تبلیغاتی قابل مشاهده است. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در کیفیت ساخت تیزرهای تبلیغاتی تاثیر داشته باشد، ابزاری است که از آن برای ساخت کلیپ یا ساخت محتوای تبلیغاتی استفاده می شود.

امروزه در عصر فناوری نرم افزارهای گرافیکی مختلف با کارایی ها و ابزارهای منحصر به فرد، در زمینه ساخت ویدئو حرف اول را می زنند. این نرم افزارها تنوع بالایی دارند و هر یک را می توان برای بخشی از کار یا کل فرایند ساخت تیزر تبلیغاتی مورد استفاده قرار داد.

یکی از این ابزارها، نرم افزار پریمیر است. پریمیر یک نرم افزار جامع و کامل است که قطعا می توان آن را یکی از اصلی ترین ابزارهای مورد استفاده در ساخت ویدئو های تبلیغاتی در نظر گرفت. این نرم افزار با کارایی بالایی که دارد جزو بهترین نرم افزارهای ساخت و ویرایش ویدئو است.

ارتباط با مدیریت